12 минути трябваха на Байерн, за да убие интригата срещу Кьолн

Байерн Мюнхен се наложи с категоричното с 4:1 при визитата си на Кьолн в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. Баварците водеха с класическото 3:0 след само 12 минути игра!

Роберт Левандовски вкара в 3-ата минута, а след още две точен беше и Кингсли Коман. И при двата гола асистенциите дойдоха от Томас Мюлер. В 12-ата Серж Гнабри насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Тимо Хорн. След половин час игра Гнабри нацели и греда.

След почивката реферът отмени два гола на домакините. Още в първата атака след подновяването на играта Джон Кордоба прати топката в мрежата на баварците, но се стигна до намесата на VAR и реферът отмени гола заради засада на Скири. Положението обаче бе спорно. В 55-ата Кордоба пак реализира, но този път засадата му беше очевидна

В 66-ата Гнабри  докара нещата до 4:0. В 70-ата Марк Ут върна едно попадение. За щастие на домакините този път то бе признато, макар отново да имаше съмнение за засада. В крайна сметка Байерн постигна своето и си спечели трите точки.