Байерн и РБ Лайпциг не си вкараха

Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно при резултат - 0:0 в дербито на кръга в Бундеслигата. За пореден път "червените бикове" не бяха приети добре от привържениците на Байерн, които не спират да ги обиждат още от влизането им в елита. Днес феновете на Байерн издигнаха плакати по темата.

В началните минути Горетцка на два пъти пропусна да се разпише от добри позиции. Малко преди почивката Левандовски бе близо до гола, но Дайо Упамекано изчисти малко пред голлинията. Веднага след почивката Марсел Забитцер от няколко метра шутира над гредата. Последваха няколко добри намеси на Нойер, който запзи двете нули на таблото.

В 54-ата Левандовски беше спънат в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, но ВАР сигнализира за засада на поляка при атаката.

След малко повече от час игра Тимо Вернер пропиля отличен шанс за гол, останал сам срещу вратаря. До края до гол така и не се стигна и така дватга тима ще се задоволят с по една точка.