Слаба защита провали Дортмунд в луд мач срещу Леверкузен

Байер Леверкузен победи гостуващия Борусия Дортмунд с 4:3 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. BVB могат да съжаляват, тъй като водеха 3:2, но в последните десет минути допуснаха обрат. Изключително слабо се представиха защитата и вратаря на "жълто-черните", които са с основна вина за провала тази вечер.

Кевин Фоланд беше точен за "аспирините" в 20-ата минута, но две по-късно Матс Хумелс изравни. В 34-ата Емре Джан изведе "жълто-черните" напред, но две преди почивката Фоланд реализира за 2:2 с второто си попадение.

Рафаел Герейро върна аванса на Борусия в 65-ата минута. Домакините пробваха натиск, който даде резултат в 81-ата минута, когато Леон Бейли беше точен за 3:3. В следващата атака Ларс Бендер бе точен с глава за радост на повечето фенове на стадиона.

В оставащите минути Дортмунд не успя да стигне поне до точката.