Холанд няма спирачки, а Дортмунд разби Унион

Борусия Дортмунд се наложи над гостуващия Унион Берлин с впечатляващото 5:0 и така зарадваха феновете на “Сигнал Идуна Парк".Ерлинг Холанд за пореден път не разочара, отбелязвайки нови два гола. По този начин Холанд вече има 7 попадения в едва 3 мача за BVB.

13-ата минута даде старт на фаталния двубой за столичани. Джейдън Санчо откри резултата, като топката се отби в крака на противников защитник преди да влети в мрежата - 1:0. Едва пет минути по-късно Холанд  успя да порази вратата от непосредствена близост след центриране - 2:0. При този резултат завърши първата част.

В 68-ата минута Марко Ройс отбеляза от дузпа за класическото 3:0. Две минути по-късно Санчо подаде към непокрития във вратарското поле Аксел Вицел, за когото не бе проблем да реализира за 4:0. Холанд продължи серията си в 76-ата минута, когато отбеляза с удар с левия крак от около 10-11 метра за финалното 5:0.

След третата поредна победа Дортмунд е на 3-та позиця с 39 точки на сметката си. Унион Берлин е 12-ти с 23 пункта.