Байерн победи Майнц за няма и половин час

Байерн Мюнхен се наложи с 3:1 като гост на Майнц 05 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Баварците си свършиха работата след по-малко от половин час игра. Роберт Левандовски даде авнс на тима си в 8-ата минута. Павар центрира страхотно, а Лева без проблеми вкара с глава.

Шест минути след това точен беше и Томас Мюлер, а този път асистенцията бе на Горетцка, който изведе отлично своя съотборник. В 26-ата Тиаго Алкантара заби трети гол, след страхотна негова индивидуална акция, завършила с точен удар. Домакините намалиха в последната минута преди почивката чрез Джери Сейнт Жуст.

След почивката играчите на Майц започнаха добре и търсеха втория гол, но опитите им не бяха успешни, което в последствие съвсем ги отказа. От това се възползваха баварците, които бяха много близо до четвъртия си гол, но Перишич и Лева пропуснаха да се разпишат от добри ситуации.