Детето-чудо влезе от пейката и прободе козлите

Борусия Дортмунд разби Кьолн с 5:1 в мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк“. Така рурци събраха 36 точки и излязоха трети, докато "козлите“ са 13-и с 20 точки.

Норвежката сензация Ерлинг Холанд блесна с нови два гола и вече има 5 попадения на сметката си след едва два мача, което е рекорд в германския елит.

Детето-чудо на футбола Ерлинг Холанд бе оставен на пейката, но се появи в игра след почивката. "Жълто-черните“ наложиха териториален превес още от самото начало и откриха резултата в 52-ата секунда чрез Рафаел Герейро, който получи отлично подаване от Джейдън Санчо и прати топката в долния ляв ъгъл.

В 13-ата минута фуболистите на Борусия получиха дузпа, но след намесата на ВАР реферът Харм Осмерс отмени първоначалното си решение. Домакините все пак удвоиха аванса си след половин час игра, а точен беше Марко Ройс. Звездата на "жълто-черните" получи перфектен дълъг пас от Матс Хумелс, надбяга защитата и промуши топката между краката на Хорн.

През втората част Джейдън Санчо (48) направи разликата класическа след пас на Марко Ройс, а Марк Ут (64) намали за "козлите“. Секунди по-късно на мястото на Торган Азар се появи и Ерлинг Холанд. Той веднага вкара два гола, като първият падна в 77-ата, а вторият - десет минути след това.