Дортмунд се провали срещу Хофе

Хофенхайм се наложи над гостуващия Борусия Дортмунд с 2:1 в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" могат само да съжаляват, тъй като водеха в резултата почти през цялото време, но в последните десет минути допуснаха да се стигне до пълен обрат.

В 17-ата минута Марио Гьоце откри резултата. Той засече от движение острото центриране на Ашраф Хакими отдясно. До края на първата част домакините бяха близо до това да върнат един гол, но Роберт Сков разтресе напречната греда от пряк свободен удар.

След почивката по всичко изглеждаше, че BVB ще си спечелят трите точки. В 79-ата минута Хофе изравни от нищото. След кратко разбъркване в наказателното поле и удар отблизо на Саргис Адамян - равенството бе факт. В 87-ата минута Борусия допусна пълен обрат след центриране отляво на Адамян и безпощаден удар с глава на Андрей Крамарич. Останаха обаче съмнения за засада, но такава не бе маркирана. Така Борусия не спечели нищо тази вечер.