Байерн Мюнхен – Волфсбург
Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 21.12.2019 г.
Час: 16:30

Байерн Мюнхен се наложи с 3:1 при визитата си на Фрайбург в среща от междинния 16-и кръг в Бундеслигата. Двата тима изиграха равностоен двубой, който вървеше към равенство, но в добавеното време баварците стигнаха до два гола, с които си спечелиха трите точки.

Роберт Левандовски беше точен за гостите в 16-ата минута. Алфонсо Дейвис направи пробив по лявото крило, завършил с точен пас към Левандовски, който беше точен за 1:0. Винченцо Грифо изравни в 59-ата със страхотен удар, наказвайки закъсняла реакция на Кимих. Последва нов пропуск на домакините, за да се стигне до заключителните минути, когато всичко се реши в полза на гостите. В добавеното време резервата Джошуа Циркзее сломи Фрайбург, защото се възползва от подаването на Гнабри и провря топката между краката на вратаря Флекен. Малко след това и самият Гнабри се разписа и оформи крайния резултат.

Предвожданият от Ханзи Флик тим е на 3-то място с актив от 30 точки и така баварците със сигурност няма да зимуват на върха, тъй като изостават с четири точки от РБ Лайпциг и Борусия Мьонхенгладбах.

Коман, Сюлер, Ернандес и Арп са контузени, Алкантара е наказан, а Толисо и Горецка са с травми и са под въпрос.

Волфсбург изигра втори пореден силен двубой у дома срещу амбициозен съперник. Няколко дни след победата над доскорошния лидер в първенството – Борусия Мьонхенгладбах, "вълците“ стигнаха до домакинско 1:1 срещу Шалке 04. Селекцията на Оливер Гласнер е с 24 пункта, които към момента му отреждат 8-мо място в колоната.

Камачо и Мехмеди са аут.

Волфсбург няма победа в Мюнхен повече от две десетилетия и очакванията са, че лошата серия на "вълците“ ще продължи и сега.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Волфсбург 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!