Късни голове носят победата на Байерн

Байерн Мюнхен се наложи с 3:1 при визитата си на Фрайбург в среща от междинния 16-и кръг в Бундеслигата. Двата тима изиграха равностоен двубой, който вървеше към равенство, но в добавеното време баварците стигнаха до два гола, с които си спечелиха трите точки.

Роберт Левандовски беше точен за гостите в 16-ата минута.Алфонсо Дейвис направи пробив по лявото крило, завършил с точен пас към Левандовски, който беше точен за 1:0. Винченцо Грифо изравни в 59-ата със страхотен удар, наказвайки закасняла реакция на Кимих.

Последва нов пропуск на домакините, за да се стигне до заключителните минути, когато всичко се реши в полза на гостите. В добавеното време резервата Джошуа Циркзее сломи Фрайбург, защото се възползва от подаването на Гнабри и провря топката между краката на вратаря Флекен. Малко след това и самият Гнабри се разписа и оформи крайния резултат.