Дортмунд без проблеми срещу Майнц

Борусия Дортмунд записа трета поредна победа и продължава да е близо до лидерите в класирането. Вестфалците разпиляха Майнц с 4:0, при това на неговия стадион, за да продължат да таят надежди за първата позиция до края на годината.

В 32-ата минута гостите поведоха в резултата. Марко Ройс достигна до топката около линията на пеналтерията и стреля от движение и топката влетя право в долния десен ъгъл. В средата на втората част вестфалци нанесоха два удара в рамките на три минути, когато се разписаха Джейдън Санчо и Торган Азар.

В 84-та минута Нико Шулц завърши с хубав диагонален удар поредната бърза атака на гостите и оформи крайния резултат. В крайна сметка Борусия събра 29 точки и е на третата позиция - на две зад лидера Борусия Мьонхенгладбах и на една зад втория РБ Лайпциг. И двата тима обаче играят в неделя. Майнц е едва 14-и със само 15 точки и е застрашен от изпадане.