Байерн МюнхенВердер Бремен
Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 14.12.2019 г.
Час: 16:30

Борусия Мьонхенгладбах направи невероятен късен обрат за победата с 2:1 над Байерн Мюнхен в дербито на 14-ия кръг на Бундеслигата. Баварците тотално надиграха съперника през първото полувреме, който имаше невероятен късмет, че се оттегли на почивка при нулево равенство. Голяма заслуга за това имаше и вратарят Ян Зомер. Малко след почивката Иван Перишич (49) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Томас Мюлер. Байерн се дръпна да брани преднината си и това му изигра лоша шега. След час игра левият защитник на домакините Рами Бенсебайни (60) изравни след пас на Йонас Хофман. В добавеното време на срещата отново Рами Бенсебайни шокира баварците, които завършиха мача в намален състав заради червения картон на Хави Мартинес. Испанецът извърши нарушението за дузпата в края.

След победата си "жребчетата“ остават на върха с 31 точки. Байерн изпадна до 7-ата позиция с 24 точки.

Коман, Сюле, Арп и Ернандес са контузени, а Мартинес е наказан.

Колебливите изяви на Вердер продължават. В предишния кръг "бременските музиканти“ отстъпиха изненадващо у дома с 0:1 от новака Падерборн и то след допуснат гол в последната минута. За последните си десет мача северняците записаха само една победа, а в същото време допуснаха четири загуби и пет равенства.

Възпитаниците на Флориан Кофелд са на два пункта от зоната на изпадащите, като Вердер е на 14-то място с актив от 14 точки.

Отсъстващи за тежката визита в Мюнхен са Топрак, Мьовалд, Фюлкруг и Саргент. Бартелс е под въпрос.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Вердер Бремен 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!