Дортмунд напомни за добрите си години

Борусия Дортмунд разгроми Фортуна Дюселдорф в двубой от 14-ия кръг на Бундеслигата. Битката на "Сигнал Идуна Парк" приключи при категоричното 5:0 за домакините. Джейдън Санчо и Марко Ройс се отличиха с по две попадения за победителите. Освен тях за рурци вкара и Торган Азар.

Гостите почти успяха да се измъкнат без гол през първата част. В 42-ата минута обаче BVB поведе. Лукас Пишчек хитро пусна по земя между двамата централни бранители, а сам срещу вратаря - Ройс отбеляза с насочване в левия ъгъл на стража.

Торган Азар вкара за 2:0 след 58 минути игра, а Санчо откри головата си сметка за деня 5 минути след това. В 69-ата дортмундци отнеха топката и светкавично развиха атака. Азар напредна отдясно и пусна ниска топка на първата греда за Ройс, който реализира между краката на вратаря - 4:0. В 74-ата Санчо вкара последния гол в срещата.

Дортмунд е 3-ти с 26 точки в актива си. 16-та позиция е за Фортуна Дюселдорф, които имат едва 12 пункта.