Байерн пак разочарова феновете си - късен гол носи победата на Мьонхенгладбах

Борусия Мьонхенгладбах направи невероятен късен обрат за победата с 2:1 над Байерн Мюнхен в дербито на 14-ия кръг на Бундеслигата, играно на стадион "Борусия Парк".

Момчетата на Марко Розе бяха тотално надиграни през първото полувреме и имаха невероятен късмет, че се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Голяма заслуга за това имаше и вратарят Ян Зомер, направил феноменално спасяване с пръстите си.

Малко след почивката Иван Перишич (49) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Томас Мюлер и те се дръпнаха да бранят преднината си. След час игра левият защитник на домакините Рами Бенсебайни (60) изравни след пас на Йонас Хофман. В добавеното време на срещата отново Рами Бенсебайни (90+2-дузпа) шокира баварците, които завършиха мача в намален състав заради червения картон на Хави Мартинес. Испанецът извърши нарушението за дузпата в края.

След победата си "жребчетата“ остават на върха с 31 точки. Байерн изпадна до шестата позиция с 24 точки.