Лидерът Гладбах няма да се даде на шампиона Байерн

Борусия Мьонхенгладбах – Байерн Мюнхен
Стадион: "Борусия Парк“, Мьонхенгладбах
Дата: 07.12.2019 г.
Час: 16:30

Лидерът Борусия Мьонхенгладбах бързо се върна на победния път и постигна девети успех от началото на сезона. Преди седмица "жребчетата“ се справиха с 4:2 у дома над Фрайбург. Така селекцията на Марко Розе вече има 28 точки, като продължава да е на 1-во място, с точка аванс пред преследвача РБ Лайпциг и на четири от предстоящия съперник.

Гладбах със сигурност има да си връща на баварците за позорното поражение у дома преди година с 1:5.

Аут за домакините са Мюсел и Поулсен, а Дукуре в под въпрос.

Байер Леверкузен записа победа с 2:1 при визитата си на Байерн Мюнхен в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата. В 10-ата минута гостите шокираха феновете на баварците с ранен гол. Малко преди това Гнабри нацели греда. Този резултат се запзи до 34-ата минута, когато Томас Мюлер изравни с първото си попадение за сезона. И когато всички очакваха обратът да стане факт Леверкузен отново поведе. След почивката Левандовски и Перишич пропиляха няколко добри положения. В 76-ата минута Горетцка нацели греда. До края Байерн обаче така и не успя да стигне поне до точката, макар играчите на тима да нацелиха още един път гредата. Тимът от Мюнхен е на 4-та позиция с 24 точки.

Поражението бе първо за баварците под ръководството на Ханзи Флик. За тежката визита в Мьонхнегладбах младият специалист не може да разчита на Сюле, Арп и Ернандес.

Прогноза: Борусия Мьонхенгладбах – Байерн Мюнхен 2:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!