Байерн Мюнхен – Байер Леверкузен
Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 30.11.2019 г.
Час: 19:30

Лесна победа с 4:0 при визитата на Фортуна Дюселдорф доближи Байерн Мюнхен само на точка от лидера в Бундеслигата Борусия Мьонхенгладбах. Това стана факт, след като по същото време “жребците" се издъниха при гостуването си на Унион Берлин - загуба с 0:2. Само след два кръга Байерн гостува на Борусия в двубой, който може да определи есенния шампион на Бундеслигата. Иначе голямата новина от мача на Байерн бе фактът, че Левандовски не успя да стигне до попадение. Машината за голове днес просто нямаше ден, но за сметка на това неговите съотборници го покриха за победата.

В 11-ата минута Бенжамен Павар откри резултата, докосвайки леко острото подаване на Джошуа Кимих отдясно. В 27-ата минута Дюселдорф сбърка в опит да намери свой съотборник. Топката стигна до Мюлер, който намери Гнабри. Той от своя страна подаде към Толисо, а французинът удвои. Тъкмо беше изминал половин час игра, когато Гнабри разтресе гредата с удар от движение отблизо. В 34-ата минута Серж се реваншира и вкара отблизо, след като Мюлер беше блокиран. След почивката темпото на игра падна, но все пак 20-тина минути преди края баварците издебнаха съперника на контраатака, завършена от Коутиньо за 4:0.

Така играчите на Ханзи Флик вече са с 24 пункта на сметката си.

През седмицата баварците разбиха Цървена звезда с 5:0 в двубой от Шампионската лига и загряха за предстоящия двубой.

Сюле, Ернандес и Арп продължават да са в лазарета на домакините, като първият дълго време ще отсъства от терените.

Байер Леверкузен вече два месеца няма победа пред собствена публика. За последно "аспирините“ спечелиха у дома в края на месец септември, а оттогава допуснаха три равенства и едно поражение. В предишния кръг играчите на Петер Бош направиха 1:1 срещу Фрайбург.

Байер има 19 точки и е на 9-то място в класирането.

През седмицата "аспирините“ също имаха двубой от Шампионската лига, който бе гостуване на Локомотив Москва. Германският клуб спечели с 2:0 и запази шансовете си за участие и напролет в най-престижния клубен турнири.

Аут за тежката визита в Мюнхен, където Байер е в серия от шест последователни загуби, са Поянпало и Вайзер.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Байер Леверкузен 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!