Фортуна Дюселдорф – Байерн Мюнхен
Стадион: "Еспирит Арена“, Дюселдорф
Дата: 23.11.2019 г.
Час: 16:30

Шалке 04 и регионалният съперник Фортуна Дюселдорф направиха зрелищно реми 3:3 в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата. Домакините от Гелзенкирхен на три пъти повеждаха, но въпреки това си спечелиха само точка. В 33-ата минута резултатът за домакините бе открит. След почивката стана още по-интересно. С хеттрик за гостите се отличи Роувен Хенингс, с което спря “миньорите" за място в топ 3. Хенингс заби първото си попадение в 62-ата от дузпа, отсъдена след консултация с ВАР за игра с ръка на Уестън Маккени. В 74-ата минута Ерик Томи намери Роувен Хенингс с хитро подаване в наказателното поле, а ударът от движение на голмайстора бе прецизен и завърши под напречната греда за 2:2. Нов гол на сметката на Шалке - дело на Суат Сердар в 79-ата минута, накара публиката на “Фелтинс Арена" да потрива доволно ръце, но в 85-ата минута отново Хенингс пое подаване и с прехвърлящ удар обезличи вратаря, за да оформи крайното 3:3. След ремито Фортуна заема 13-та позиция с 11 точки.

Наставникът на домакините Фридхелм Функел не може да разчита на Стьогер, Пледъл и Караман, а Ренсинг, Баркок и Контенто до последно ще са под въпрос.

Байерн Мюнхен разгроми Борусия Дортмунд с 4:0 в дербито на германския футбол. Роберт Левандовски вкара с глава в 17-ата минута и даде аванс на своя тим. Интрига имаше до края на първата част, когато положения имаше и пред двете врати. След почивката обаче баварците взеха своето. В началото на второто полувреме Гнабир удвои. Стигна се до намесата на ВАР заради съмнения за засада на Мюлер, но в крайна сметка реферът зачете гола. В 76-ата минута Левандовски довърши съперника с още един гол на сметката си - 3:0 за Байерн. Пет минути по-късно Матс Хумелс отклони топката в собствената си врата и разгромът беше факт. за радост на домакинските фенове.

Баварците са на 3-то място с актив от 21 точки, като са на четири от върха. Засега от ръководството на клуба решиха да гласуват доверия на временния треньор Ханзи Флик, който ще води гранда поне до Нова Година.

За предстоящия двубой аут за гостите са Сюле, Ернандес и Арп, а Боатенг е наказан.

Прогноза: Фортуна Дюселдорф – Байерн Мюнхен 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!