Байерн разгроми Дортмунд в дербито на Германия

Байерн Мюнхен разгроми Борусия Дортмунд с 4:0 в дербито на германския футбол. Роберт Левандовски вкара с глава в 17-ата минута и даде аванс на своя тим. Интрига имаше до края на първата част, когато положения имаше и пред двете врати. След почивката обаче баварците взеха своето.

В началото на второто полувреме Томас Мюлер напредна отляво и подаде към връхлитащите Левандовски и Гнабри. Полякът не успя да засече, но съотборникът му не пропусна - 2:0. Стигна се до намесата на ВАР заради съмнения за засада на Мюлер, но в крайна сметка реферът зачете гола.

В 76-ата минута Левандовски довърши съперника с още един гол на сметката си - 3:0 за Байерн. Пет минути по-късно Матс Хумелс отклони топката в собствената си врата и разгромът беше факт. за радост на домакинските фенове.