Борусия и Борусия продължават гонитбата за първото място

Борусия Дортмунд записа класическа победа с 3:0 над гостуващия Волфсбург в среща от кръга на Бундеслигата. Всичките попадения паднаха след почивката. Торган Азар откри в 52-ата минута с хубав удар и асистенция на Ашраф Хакими. Всичко приключи шест минути по-късно, когато BVB съвсем отказаха съперниак си. Азар подаде топката за непокрития в наказателното поле Роберто Герейро, който без да се бави прати кълбото в далечния на вратаря ъгъл за 2:0. В края Гьотце си изработи дузпа и сам я реализира, фиксирайки крайния резултат.

В друга среща от кръга - Борусия Мьонхенгладбах постигна труден, но важен успех с 2:1 при визитата си на Байер Леверкузен. Оскар Вендт откри в 18-ата минута, но в 25-ата Кевин Фоланд се разписа за "аспирините" и изравни. Маркъс Тюран даде нов аванс на гостите малко преди почивката, а през втората част до нов гол така и не се стигна.

Мьонхенгладбах продължава да е лидер в класирането с 22 точки, докато Дортмунд е втори с 19 пункта.