Дортмунд удари лидера в Бундеслигата (видео)

След три поредни равенства в Бундеслигата отборът на Борусия Дортмунд постигна важна домакинска победа 1:0 над лидера в Бундеслигата - Борусия Мьонхенгладбах. Голямото дерби оправда всички очаквания, а също така сложи край на серията от 4 поредни шампионатни победи за "жребчетата".

Марко Ройс реализира единствения гол на “Сигнал Идуна Парк" в 58-ата минута, а асистенцията бе на Азар. В 84-ата минута Брандт вкара топката във вратата на гостите, но реферът отмени попадението заради засада на Ройс. Малко преди изтичането на редовното време влезлият като резерва Хитц спаси отблизо удара на Нойхаус, който вече виждаше как изравнява резултата.

Ако трябва да се търси конкретна негативна новина за "жълто-черните", тя без съмнение беше контузията на вратаря Роман Бюрки през втората част. Заместникът му Марвин Хиц направи така, че отсъствието на титуляря да не си проличи и дори имаше ключово спасяване, осигурило успеха.

Независимо че загуби, Гладбах остава начело заради по-добрата си голова разлика от Волфсбург, а “жълто-черните" са четвърти само с точка по-малко. Ако в неделя Шалке 04 надиграе Хофенхайм като гост, ще оглави класирането.