Стадион: "WWK Арена“, Мюнхен
Дата: 19.10.2019 г.
Час: 16:30
Съдия: Даниел Сиберт

За отминалите седем кръга в Бундеслигата отборът на Аугсбург спечели само един път. Баварците имат 5 точки в актива си, като заемат 14-то място във временното класиране, и са само на точка от зоната на изпадащите. Преди паузата за европейските квалификации възпитаниците на Мартин Шмид бяха разбити с 1:5 като гости на новия лидер Борусия Мьонхнегладбах. Това бе второ поражение с този резултат, а предишното такова бе на терена на Борусия Дортмунд.

Гьотце, Сухи и Груесо пропускат мача срещу гранда.

Дни след погрома над Тотнъм в Шампионската лига със 7:2, Байерн Мюнхен изигра много слаб мач в отбрана и преклони глава сензационно пред непостоянния в Бундеслигата този сезон състав на Хофенхайм. Баварците загубиха домакинството си с 1:2 в среща от 7-ия кръг на първенството. Девет минути след почивката Хофенхайм поведе изненадващо. Адамян матира Нойер с много прецизен удар в долния десен ъгъл. В 73-ата минута Байерн изравни. Левандовски получи отличен пас от Мюлер и вкара за 1:1. В 79-ата отново Адамян вдигна ръце победоносно след удар с десния крак, който Нойер не съумя да спаси - 2:1 за Хофенхайм. В 85-ата домакините бяха близо до изравняването, но първо шут на Мюлер беше париран, а след това Никлас Сюле стреля над гредата. В 87-ата късметът покри Оливер Бауман след бомбен удар на Гнабри, който излезе в аут. Така Байерн разочарова феновете си.

Играчите на Нико Ковач са на 3-то място с актив от 14 точки. С толкова са Фрайбург, РБ Лайпциг, Шалке 04 и Байер Леверкузен, но Байерн е с най-добри показатели от тези отбори.

Отсъстващи за регионалното дерби са Арп и Горецка, а Алаба и Ернандес са под въпрос.

Аугсбург е в серия от пет поредни домакински загуби срещу Байерн Мюнхен. Последният успех на тима от едноименния град над именития съперник е през сезон 2013/14 с 1:0.

Прогноза: Аугсбург – Байерн Мюнхен 0:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!