Късен гол лиши Шалке от първото място

Шалке допусна късен гол и стигна само до 1:1 в Гелзенкирхен срещу закъсалия Кьолн в мач от седмия кръг на германското футболно първенство. Секунди лишиха "миньорите" от домакинска победа, благодарение на която отборът щеше да оглави еднолично класирането в Бундеслигата.

Суат Сердар откри резултата за домакините в 72-ата минута, когато отблизо с глава засече подаване на Салиф Сане също с глава.

Минута преди изтичането на редовното време нападателят на домакините Гуидо Бургщалер удари греда и това се оказа фатално, защото малко след това Кьолн изравни, а точен бе Йонас Хектор.

Възпитаниците на Давид Вагнер се изкачиха на четвъртото място с 14 точки, колкото имат и лидерът Байерн Мюнхен, но заради пропуснатата победа не успяха да се изкачат на върха.