Автогол в края провали Дортмунд срещу Фрайбург

Борусия Дортмунд ситгна само до 2:2 при визитата си на Фрайбург на стадион "Шварцвалд" в среща т 7-ия кръг на германската Бундеслига. Така отборът на Лусиен Фавър заема осмото място в класирането с актив от 12 точки, докато домакините имат 13 пункта в своята сметка и са 5-и. Ремито е трето поредно шампионатно за тима на Борусия.

Възпитаниците на Люсиен Фавър повеждаха на два пъти в срещата. Дортмунд откри в 20-ата минута, когато Аксел Витсел отбеляза фамозно попадение, след като от воле засече центриране на Торган Азар. Десетина минути след почивката домакините съумяха да стигнат до изравнително попадение чрез Валдшмид, който отправи фантастичен удар по земя от дъгата и изненада по изключително неприятен начин Бюрки, който можеше да се намеси далеч по-добре.

Гостите отново поведоха в 67-ата, когато Ашраф Хакими направи самостоятелен пробив по крилото и реализира в далечния ъгъл на Шоволов. Минута преди края на редовното време Аканжи си вкара автогол и така донесе ремито на домакините.