Гръм от ясно небе! Байерн с малко очаквана загуба в Бундеслигата

Дни след погрома над Тотнъм в Шампионската лига със 7:2, Байерн Мюнхен изигра много слаб мач в отбрана и преклони глава сензационно пред слабака в Бундеслигата от този сезон Хофенхайм. Баварците загубиха домакинството си с 1:2 в среща от 7-ия кръг на първенството. Така тимът от Мюнхен остава лидер с 14 точки. Толкова имат и РБ Лайпциг. Двата тима делят първата позиция.

Девет минути след почивката Хофенхайм поведе изненадващо. Толисо загуби топката около центъра на терена и Гайгер намери Саргис Адамян, който матира Нойер с много прецизен удар в долния десен ъгъл. В 73-ата минута Байерн изравни. Левандовски получи отличен пас от Мюлер и вкара за 1:1. В 79-ата отново Адамян вдигна ръце победоносно след удар с десния крак, който Нойер не съумя да спаси - 2:1 за Хофенхайм.

В 85-ата домакините бяха близо до изравняването, но първо шут на Мюлер беше париран, а след това Никлас Зюле стреля над гредата. В 87-ата късметът покри Оливер Бауман след бомбен удар на Гнабри, който излезе в аут. Така Байерн разочарова феновете си.