Байерн Мюнхен – Хофенхайм
Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 05.10.2019 г.
Час: 16:30

Байерн Мюнхен се върна на познатото първо място в Бундеслигата. Шампионите се възползваха от грешката на РБ Лайпциг и надвиха новаците от Падерборн с 3:2. Гостуването на баварците обаче не се оказа никак лесно, като последният в таблицата до последно се бореше за нещо повече на "Бентелер Арена".

Точно преди да изтече четвърт час игра Серж Гнабри откри резултата. Заслуга за гола обаче имаше Коутиньо, който даде страхотен пас, а освен това трябва да се отчете и грубата грешка на вратаря, който не реагира правилно при ситуацията - 0:1. В 55-ата минута Байерн удвои аванса си. Йошуа Кимих намери Гнабри зад защитата, който пък асистира на Коутиньо на празна врата за 2:0.

По всичко изглеждаше, че мачът вече ще се доиграва, но в 62-ата минута в игра за Падерборн се появи Кай Прьогер. Само шест по-късно той порази целта с удар по диагонала и върна отбора си в мача. В 79-ата минута стана време и за дежурното попадение на Роберт Левандовски за 1:3. Домакините обаче стигнаха до втори гол в 84-ата минута. Колинс хвана топката от воле от трийсетина метра след изпълнение на корнер и матира слисания Нойер. До края до нов гол не се стигна.

Играчите на Нико Ковач са 1-ви и имат 14 точки, което е с точка повече спрямо пет отбора, които са с еднакъв актив.

През седмицата Байерн записа втора победа в групите на Шампионската лига, след като унизи със 7:2 финалиста от последното издание на турнира – Тотнъм.

Контузени за домакините са Горецка и Арп, а Ернандес и Алаба все още са под въпрос.

Вече никой в Бундеслигата не възприема тимът на Хофенхайм като малък провинциален тим от селцето Зинсхайм. Под ръководството на Юлиан Нагелсман "сините“ се утвърдиха като фактор в елитната дивизия, а дори участваха и в Шампионската лига. Нагелсман напусна по поска РБ Лайпциг, но пък ръководството гласува доверие на нов млад специалист в лицето на Алфред Шройдер, който обаче изпитва сериозни затруднения до момента. След първите шест кръга на кампанията Хофе е с 5 точки и заема 12-то място в колоната. В предишния кръг "сините“ паднаха с 0:3 у дома от Борусия Мьонхенгладбах.

Крамарич, Белфодил и Цумер са контузени.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Хофенхайм 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!