Бременските музиканти заглушиха Дортмунд

Борусия Дортмунд и Вердер Бремен завършиха наравно - 2:2 на "Сигнал Идуна Парк" в среща от кръга на Бундеслигата. Двата тима си размениха по един бърз гол още в началните минути на двубоя. Милот Рашица даде аванс на гостите в 7-ата минута с много красиво изпълнение, без да остави шанс на вратаря, завъшвайки атака с 4 докосвания на топката. 120 секунди след това Марио Гьорце изравни също с красиво попадение, но с глава и не чак толкова добра намеса на стража на гостите.

В 40-ата минута Марко Ройс също се разписа с глава и даде аванс на BVB. Десет минути след подновяването на играта "музиканите" изравниха чрез Марко Фридъл, който вкара с глава след изпълнение на корнер. До края имаше още положения, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.