Шалке свали свали РБ Лайпциг от върха

Отборът на Шалке 04 поднесе голямата сензация в шестия кръг от Бундеслигата. Тимът от Гелзенкирхен разби като гост един от фаворитите за титлата РБ Лайпциг с 3:1. Селекцията на Давид Вагнер демонстрира убийствена успеваемост в атака и нанесе първи поражение за сезона на "биковете", които сдадоха първото място.

Гостите откриха в 29-ата минута след центиране от корнер, което намери Омар Маскарей, който отклони топката с глава към Салиф Сане, а той, отново с глава,  я прати в мрежата за 1:0. Минути преди полувремето Шалке получи правото да изпълни дузпа, а Амине Aрит отбеляза от 11 метра, за да удвои - 2:0 в 43-ата минута.

"Биковете" тотално преклониха глава в 57-ата минута, когато уелската сензация Матондо направи 0:3, завършвайки хубава контра на своя отбор. Малко преди края Емил Форшберг върна един гол за тима си, след лоша намеса на стража Александер Нюбел.