Падерборн 07 – Байерн Мюнхен
Стадион: "Бентелер Арена“, Падерборн
Дата: 28.09.2019 г.
Час: 16:30

Падерборн 07 започна доста трудно сезона, като се оправдаха очакванията, че вестфалци са фаворит за това да се върнат бързо обратно във Втора Бундеслига. "Синьо-черните“ имат едва една спечелена точка до момента и след първите пет кръга са единственият отбор без успех. В предишния си мач Падерборн отстъпи с 1:2 като гост на Херта. Целта пред хората на Шефен Баумгарт ще е да съумеят да избегнат угрозата от изпадане, въпреки че за никого не е тайна, че това е отборът с най-скромни възможности в Бундеслигата.

Аут за домакините е Билогревич.

Байерн Мюнхен се наложи над гостуващия Кьолн с 4:0 в двубой от 5-ия кръг на Бундеслигата. Роберт Левандовски беше точен в 3-ата минута на първото полувреме и в 3-ата на второто. При първия гол полякът получи хубаво подаване от Кимих в наказателното поле и след това с удар от няколко метра не остави шансове на противниковия вратар да реагира. При второто попадение - Кимих центрира от корнер в наказателното поле и Лева скочи най-високо и с глава прати топката в левия ъгъл на Тимо Хорн В 62-ата Филипе Коутиньо покачи на 3:0 от дузпа. За нарушението при наказателния удар Кингсли Ехизибуе получи директен червен картон, като това решение на рефера бе малко преувеличено. Иначе за Коутиньо това бе първо попадение с екипа на баварците. В 73-ата Иван Перишич се разписа за 4:0 с много хубав удар и по този начин оформи крайния резултат.

Играчите на Нико Ковач са на 2-ро място и имат 11 точки в актива си.

Отсъстващи на визитата на Падерборн все още са Горецка и Алаба.

Прогноза: Падерборн 07 – Байерн Мюнхен 0:4