Типична победа за Байерн срещу Кьолн

Байерн Мюнхен се наложи над гостуващия Кьолн с 4:0  в двубой от 5-ия кръг на Бундеслигата. Роберт Левандовски беше точен в 3-ата минута на първото полувреме и в 3-ата на второто.

При първия гол полякът получи хубаво подаване от Кимих в наказателното поле и след това с удар от няколко метра не остави шансове на противниковия вратар да реагира. При второто попадение - Кимих центрира от корнер в наказателното поле и Лева скочи най-високо и с глава прати топката в левия ъгъл на Тимо Хорн

В 62-ата Филипе Коутиньо покачи на 3:0 от дузпа. За нарушението при наказателния удар Кингсли Ехизибуе получи директен червен картон, като това решение на рефера бе малко преувеличено. Иначе за Коутиньо това бе първо попадение с екипа на баварците. В 73-ата Иван Перишич се разписа за 4:0 с много хубав удар и по този начин оформи крайния реузлтат.