Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 31.08.2019 г.
Час: 16:30
Съдия: Маркус Шмид

Байерн Мюнхен записа класически успех с 3:0 при визитата си на Шалке 04 в дербито от втория кръг в Бундеслигата. Роберт Левандовски направи супер мач и реализира хеттрик. Той даде аванс на баварците, разписвайки се от дузпа след 20 минути игра. Наказателният удар бе даден за нарушение на играещият под наем от Евертън Джонджо Кени срещу Кингсли Коман. В 50-ата Лева удвои от пряк-свободен удар, а в 75-ата се разписа още веднъж, за да оформи крайния резултат.

Иначе трябва да се отбележи, че в 57-ата минута дойде моментът за дебюта на Коутиньо и Перишич, които влязоха заедно на местата на Мюлер и Гнабри. Двамата направиха приличен мач и феновете ще очакват от тях тепърва да разгърнат потенциала си.

Майнц 05 превъзмогна финансовите сътресения, а това доведе и до подобряване в представянето на "червените“. Клубът завърши на 12-то място с 43 точки, а треньорът Сандро Шварц продължава с надграждането на боеспособен тим. До момента Майнц е доста активен на трансферния пазар и новите в клуба са Фернандеш (Уест Хем), Мартин (Еспаньол), Пиер-Габриел (Монако), Жи (Аугсбург). Звездата Гбамен обаче напусна към посока Евертън.

Майнц започна с тежко поражение кампанията и загуби с 0:3 като гост на Фрайбург, а преди седмица "червените“ отстъпиха с 1:3 у дома от Борусия Мьонхенгладбах.

Отсъстващи за тежката визита в Мюнхен са Бел, Матета, Жи, Сейдел и Юст.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Майнц 05 4:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!