Дортмунд проспа едно полувреме, но разгроми Аугсбург

Борусия Дортмунд се наложи над Аугсбург с впечатляващото 5:1 в среща от първия кръг на Бундеслигата. BVB проспаха първото полувреме, но след почивката бяха господари на терена.

"Жълто-черните" дори допуснаха гостите да поведат в резултата с попадение на Флориан Нийдерлехнер още в 29-ата секунда. Две минути по-късно Пако Алкасер изравни. След това обаче Дортмунд така и не успяха да намерят път към вратата на баварския тим, който се бранеше доста добре до края на първата част.

След почивката обаче заваля дъжд от голове. В 51-вата Джейдън Санчо беше точен за 2:1, а в 57-ата Ройс увеличи аванса на домакините. В 59-ата Алкасер добави още един гол  за 4:1, а в 82-ата Юлиан Брант направи 5:1 в много красиво попадение. В оставащите десетина минути само късмет попречи на Борусия да стигне до шести гол.

Така Дортмунд за първи път в своята история вкара пет гола в първия си мач за сезона в Бундеслигата.