Байерн със сензационно равенство срещу Херта

Днес се проведе стартовият мач от новия сезон в Бундеслигата - Байерн Мюнхен бе домакин на Херта. Роберт Левандовски вкара два пъти, с което полският нападател помогна на отбора си да избегне загубата от столичани.

Резултатът бе открит в 24-ата минута от Левандовски, който съобразително се възползва от подаване на Серж Гнабри. Въпреки натиска на домакините, още преди почивката Херта не само възстанови, но и излезе напред. В 36-ата минута Доди Лубекакио стреля от разстояние, топката се удари в гърба на  Ведад Ибишевич и това изненада Мануел Нойер. Почти веднага Ибишевич вече влезе в ролята на асистент - вторият гол на Херта бе на сметката на  полузащитника Марко Груич.

След почивката Левандовски оформи дубъл, след като в 59-ата минута полякът вкара дузпа. Резултатът 2: 2 се запази до последния съдийски сигнал и така Херта стана автор на първата сензация през новия сезон в немската Бундеслига.