Интригата ще е до края - Дортмунд бие, Байерн с грешна стъпка в Бундеслигата

РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен завършиха наравно при резултат - 0:0 в среща от предпоследния кръг на Бундеслигата. В същото време Борусия Дортмунд стигна до трудна победа с 3:2 над Фортуна Дюселдорф и така интрига ще има до последно.

В двубоя на баварците имаше доста положения, но гол така и не се стигна. Далеч по-интересно беше на "Сигнал Идуна Парк". Кристиан Пулишич откри в 41-вата минута и даде аванс на тима си преди почивката. В 47-ата Оливер Финк изравни. В 54-тата Дилейни вкара за 2:1, но интересно бе и в добавеното време.

Преди това - В 82-рата Адам Боджек беше изгонен заради грубо нарушение в краката на Джейдън Санчо. В 90-ата Марио Гьотце беше точен и изглеждаше, че всичко приключва в този мач. Малко след това Давид Ковнацки вкара нов гол за гостите. BVB обаче задържаха преднината си и така титлата ще се реши в последния кръг.

Байерн все още е лидер и вече има 75 точки, но само с две повече от Дортмунд.