Байерн с нова победа - титлата изглежда все по-близо (видео)

Байерн Мюнхен стигна до лесна победа с 3:1 над Хановер 96 и по този начин увеличи на 5 точки преднината си пред Борусия Дортмунд в Бундеслигата. Все пак по-късно тази вечер “жълто-черните" гостуват на Вердер Бремен и ще имат шанс да намалят дистанцията, а след това на претендентите за титлата им остават по два мача.

Роберт Левандовски (27') и Леон Горетцка (40') осигуриха надеждна преднина на Байерн още до почивката. При първата ситуация Лева засече с глава центриране на Йошуа Кимих - 1:0. Малко преди почивката стражът на гостите инкасира нов гол - този път след отлично насочен шут на Горетцка.

На почивката треньорът на Хановер Томас Дол смени централния си нападател Хендрик Вейдант с Жонатас и само шест минути по-късно бразилецът намали от дузпа - 2:1. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Боатенг.

Жонатас обаче доста бързо си изкара два жълти картона и остави отбора си с човек по-малко. Така до края играчите на Хановер се бранеха и голът в тяхната врата бе факт в 84-ата минута, когато се разписа резервата Франк Рибери, фиксирайки крайния резултат.