Интригата е жива - Байерн също стъпи накриво

Нюрнберг и Байерн Мюнхен не изпъчиха победите, завършвайки наравно - 1:1 в мач от 31-вия кръг на Бундеслигата.

Така баварците не успяха да се възползват от грешната стъпка на Борусия Дортмунд, които вчера загубиха дербито срещу Шалке 04. Байерн все пак дръпна с още една точка пред BVB и вече събра 71 на върха - с две пред преследвачите. от Дортмунд. Нюрнберг остава предпоследен с 19 точки и практически изпадна, защото е на пет пункта от мястото, което дава право на участие на бараж.

Матеус Перейра вкара за домакините в 48-ата минута, а в 75-ата Серж Гнабри изравни. Интригата обаче бе до края. В 91-та минута Тим Лайболд изпорти дузпа за Нюрнберг, но и Байерн можеше да съжалява, защото дълбоко в добавеното време Кингсли Коман излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.