Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 20.04.2019 г.
Час: 16:30
Съдия: Тобиас Велц

Байерн Мюнхен не остави много време на Борусия Дортмунд да бъде на първо място. В среща от 29-ия кръг шампионите с лекота сразиха Фортуна Дюселдорф с 4:1 като гости, с което отново имат точка преднина в класирането, а до края остават пет кръга. Този път баварците демонстрираха познатото си високо ниво и логично се поздравиха с успеха. Кингсли Коман вкара два гола за Байерн през първата част, с което до голяма степен уби интригата. Той откри резултата в 15-ата, а в 41-вата минута покачи на 2:0, а освен това удари и греда. Серж Гнабри направи резултата класически в 55-ата минута. 60 секунди преди края на редовното време Доди Лукебакио върна единия гол от дузпа, но и това не беше всичко, защото в добавеното време Леон Горетцка фиксира крайното 4:1 за гостите.

Възпитаниците на Нико Ковач имат 67 точки, но не могат да си позволят отпускане, тъй като Борусия Дортмунд диша във врата на баврците и изостава само с точка.

Отсъстващи за домакините са Нойер и Робен.

Подемът на Вердер продължава. "Бременските музиканти“ нямат загуба вече в 12 поредни кръга, като за тази поредица от двубои северняците записаха по шест победи и шест ремита. В предишния кръг хората на Флориан Кофелд се наложиха с 2:1 над Фрайбург и продължават да са активно замесени в борбата за място в европейските клубни турнири. Вердер заема 7-мо място в колоната и е с 45 точки.

Аут за тежката визита в Мюнхен са Бартелс и Баргфред.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Вердер Бремен 4:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!