Байерн си върна първото място с лесна победа над Фортуна (видео)

Байерн Мюнхен не остави много време на Борусия Дортмунд да бъде на първо място. В среща от 29-ия кръг шампионите с лекота сразиха Фортуна Дюселдорф с 4:1 като гости, с което отново имат точка преднина в класирането, а до края остават пет кръга.

Днес баварците демонстрираха познатото си високо ниво и логично се поздравиха с успеха. Кингсли Коман вкара два гола за Байерн през първата част, с което до голяма степен уби интригата. Той откри резултата в 15-ата, а в 41-вата минута покачи на 2:0, а освен това удари и греда.

Серж Гнабри направи резултата класически в 55-ата минута. 60 секунди преди края на редовното време Доди Лукебакио върна единия гол от дузпа, но и това не беше всичко, защото в добавеното време Леон Горетцка фиксира крайното 4:1 за гостите.