Дортмунд изми срама от дербито с Байерн с победа пред верните си фенове (видео)

Борусия Дортмунд стигна до успех над Майнц 05 с 2:1 у дома в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. По този начин BVB се реваншираха на верните си фенове за катастрофалната загуба с 0:5 в дербито срещу Байерн Мюнхен преди дни. Днешната победа дори върна "жълто-черните" на върха в класирането, но баварците все още не са изиграли двубоя си от този кръг.

Впечатление направи за пореден път публиката на "Сигнал Идуна Парк". Феновете на Дортмунд препълниха до краен предел съоръжението и по този начин доказаха, че ще бъдат зад отбора си и в добро, и в лошо. Иначе с два гола се отчете Джейдън Санчо. Той откри резултата в 18-ата минута, а шест по-късно покачи на 2:0.

"Жълто-черните" обаче трябваше да треперят до края, тъй като Робин Куайсон върна едно попадение в 83-ата минута и така интригата бе на лице до последния съдийски сигнал. В крайна сметка Борусия се поздрави с победата и се очаква останалите срещи от кръга.