Стадион: "Еспирит Арена“, Дюселдорф
Дата: 14.04.2019 г.
Час: 16:30
Съдия: Феликс Цвайер

Новакът Фортуна Дюселдорф си гарантира на 99% оставането в елитната дивизия и през следващия сезон. Вестфалци не започнаха никак добре кампанията, но впоследствие стабилизираха изявите си. В момента хората на Фридхелм Функел имат пет успеха за последните си десет мача в Бундеслигата. Преди седмица Фортуна срази 2:1 като гост тима на Херта. Така "червените“ вече имат 37 точки и са на 10-та позиция.

Отсъстващи за предстоящия двубой са Дробни, Контенто, Гиселман и Цимер.

Байерн Мюнхен се наложи с 5:0 в голямото дерби на германския клубен футбол срещу Борусия Дортмунд. Баварците си решиха мача с четири попадения още преди почивката. Матс Хумелс вкара в 10-ата минута и изведе тима си напред в резултата. Той бе точен след играта с глава и прониза Роман Бюрки за 1:0. В 17-ата Роберт Левандовски покачи на 2:0 със своя гол №200 в германския елит. В 41-вата Хавиер Мартинес направи резултата класически, разписвайки се след поредния хаос в наказателното поле на вестфалци, дошъл след изпълнение на статично положение. В 43-ата точен беше и Гнабри - след пас на Мюлер, слагайки точка на интригата.

След почивката BVB изглеждаха отчаяни, докато Байерн видимо намали темпото, макар да имаше още няколко положения. В крайна малко преди последния съдийски сигнал Лева вкара още един гол във вратата на бившия си тим и оформи крайния резултат.

Така Байерн измести Дортмунд от първото място. Баварците са лидери с 64 точки - с една повече от "жълто-черните".

Треньорът Нико Ковач не може да разчита на Робен и Дейвис, а Толисо е пред завръщане.

Прогноза: Фортуна Дюселдорф – Байерн Мюнхен 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!