Разгром по шампионски! Байерн разби Дортмунд за едно полувреме

Байерн Мюнхен се наложи с 5:0 в шампионското дерби срещу Борусия Дортмунд, което бе от програмата на кръга в Бундеслигата. Баварците си решиха мача с четири попадения още преди почивката. Матс Хумелс вкара в 10-ата минута и изведе тима си напред в резултата. Той бе точен след играта с глава и прониза Роман Бюрки за 1:0.

В 17-ата Роберт Левандовски покачи на 2:0 със своя гол №200 в германския елит. В 41-вата Хавиер Мартинес направи резултата класически, разписвайки се след поредния хаос в наказателното поле на вестфалци, дошъл след изпълнение на статично положение.

В 43-ата точен беше и Гнабри - след пас на Мюлер, слагайки точка на интригата. След почивката BVB изглеждаха отчаяни, докато Байерн видимо намали темпото, макар да имаше още няколко положения. В крайна малко преди последния съдийски сигнал Лева вкара още един гол във вратата на бившия си тим и оформи крайния резултат.

Така Байерн измести Дортмунд от първото място. Баварците са лидери с 64 точки - с една повече от "жълто-черните".