Байерн си изкара яда на Майнц

Байерн Мюнхен се наложи над гостуващия Майнц 05 с 6:0 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Така баварците опитаха да се реваншират на феновете си за отпадането от Шампионска лига, по-рано през тази седмица.

Още от самото начало нямаше съмнение, че Байерн ще бъде крайният победител. Роберт Левандовски (3') откри резултата, а след това последва хеттрик на Хамес Родригес (33', 51', 55'). Между попаденията на колумбиеца се разписа и Кингсли Коман (39'). 20 минути преди края Лева бе близо до нов гол, но стражът на Майнц изби удара му, но притичали младок Алфонсо Дейвис успя да довкара топката в мрежата и да фиксира крайния резултат.

Иначе феновете на "Алианц Арена" не останаха особено очаровани и започнаха да напускат местата си в последните 20 минути, като причина за това бе и дъждът, който се изливаше на стадиона.