Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 17.03.2019 г.
Час: 19:00
Съдия: Франк Виленборг

Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд имат по 57 точки в Бундеслигата след срещите си от поредния 25-ти кръг от първенството, но баварците вече са лидер, тъй като са с по-добра голова разлика спрямо вестфалския клуб.

В последния си мач от шампионата възпитаниците на Нико Ковач разбиха Волфсург с 6:0. В 34-ата минута Гнабри откри за домакините след добра игра от дясно на Мюлер за 1:0. Гнабри асистира на Левандовски за 2:0 в 37-ата минута като предостави топката на празна врата за нападателя. След почивката Хамес Родригес оформи 3:0 с прецизен удар в 52-ата минута. Мюлер отклони добро подаване на Рибери в 76-ата за 4:0, а в 82-ата минута Рибери асистира и за попадението на Кимих. Третата си асистенция в мача Рибери направи за Левандовски в 85-ата минута за 6:0.

Радостта от изкачването на върха в Бундеслигата за баварците бе кратка. През седмицата Байерн изигра много слаб мач в Шампионската лига и напълно заслужено бе елиминиран на 1/8-финалите от английския гранд Ливърпул след домакинска загуба с 1:3. Така баварците ще трябва да спасяват сезона отново с триумф на домашна сцена, което няма да е лесно, тъй като Борусия Дортмунд също се е запътил към Салатиерата.

Контузени за домакините продължават да са Толисо и Робен.

Съставът на Майнц 05 допусна втора поредна загуба и общо пета за последните си шест мача в първенството. В предишния кръг "червените“ отстъпиха с 0:1 у дома от коравия тим на Борусия Мьонхенгладбах. Селекцията на Сандро Шварц заема 13-то място, като има 30 точки в актива си.

За тежката визита в Мюнхен аут са Адлер, Муене, Холтман, Абас и Бегрийн.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Майнц 05 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!