Байерн с погром над Мьонхенгладбах - баварците се изравниха с Дортмунд

Байерн Мюнхен записа категоричен успех с 5:1 при визитата си на Борусия Мьонхенгладбах в дербито от 24-ия кръг на Бундеслигата. Резултатът беше открит от Хавиер Мартинес още във 2-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер. Вторият гол бе дело на Томас Мюлер в 11-ата, а асистенцията бе на името на Серж Гнабри.  В 37-ата Щиндъл върна шансовете на Гладбах с гол за 1:2.

След почивката наказателната акция на Байерн продължи. Роберт Левандовски в 47-ата и Серж Гнабри в 75-ата ибиха напълно интригата. В самия Лева вкара още един гол, който падна от дузпа.

Така Байерн се изравни по точки с лидера Борусия Дортмунд - двата тима имат по 54 пункта в актива си. След добрия старт на сезона Мьонхенгладбах обаче започна да редува незадоволителни резултати. Отборът все пак е на 4-то място с 43 точки.