Аугсбург препъна шампионските амбиции на Дортмунд

Лидерът в класирането в Бундеслигата Борусия Дортмунд допусна изненадваща загуба с 1:2 в гостуването си на Аугсбург от 24-ия кръг.  В герой за "малките баварци" се превърна кореецът Дон Вон Жи, който откри резултата в средата на първата част, а в средата на второто полувреме ликвидира надеждите на бившия си отбор.

В 24-ата минута  Хаан се освободи по дясното крило и центрира в наказателното поле, където топката се озова в Жи Дон-Вон, първият му удар бе блокиран от защитник, но при добавката кореецът не сбърка и откри резултата - 1:0. В 68-ата минута поредната груба грешка в отбраната на Борусия доведе до нов гол на домакините. Хакими подари топката на Жи, който първоначално се забави, но след това копна технично с левия крак покрай Бюрки, намирайки десния ъгъл.

В 82-ата минута BVB все пак върнаха един гол и интригата. Георг Тайгъл върна лошо назад, Санчо отне и подаде за Гьотце, който с едно докосване продължи към Алкасер, който не сгреши и прати кълбото в мрежата за 2:1.

"Жълто-черните" все пак за момента остават начело с 54 точки, докато Аугсбург вече е на 15-ата позиция с 21 точки.