Шампионът може отново да се отдалечи от върха

Стадион: "Борусия Парк“, Мьонхенгладбах
Дата: 03.03.2019 г.
Час: 19:30
Съдия: Феликс Цвайер

Амбициозният отбор на Борусия Мьонхенгладбах допусна две поредни домакински загуби, които отдалечиха "жребчетата“ от второ място във временното класиране, което заемаха доскоро. Възпитаниците на Дитер Хекинг нямат победа в първенството вече в три последователни мача, а в последния от тях паднаха с 0:3 у дома от Волфсбург.

Вестфалци остават на 3-ата позиция в подреждането и са с 43 точки, като допуснаха РБ Лайпциг да скъси изоставането от Гладбах на само една точка.

Борусия М. вече победи Байерн по-рано през сезона с убедителното 3:0, а "жребчетата“ сразиха именития си съперник и при последното им домакинство през миналогодишната кампания.

Аут за домакините са Дукуре, Кюсанс, Дърмич и Траоре.

Байерн Мюнхен стигна до минимален успех с 1:0 над гостуващия Херта Берлин в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. Баварците стигнаха трудно до победата, като единственото попадение падна след час игра. В 62-ата минута Байерн поведе след грешка на вратаря Руне Йорщайн, който се остави да бъде надскочен от Хави Мартинес след центриране от корнер, а асистенцията бе на Хамес. В 85-ата минута Карим Рекик от Херта получи директен червен картон след сблъсък с Роберт Левандовски, като играчът на столичани нанесе удар без топка, макар да бе провокиран от Лева. Иначе гостите могат да съжаляват, тъй като имаха положения за гол още при резултат 0:0, но в крайна сметка нямаха късмет днес.

Байерн събра 51 точки след важната победа продължава да е с три по-малко от лидера Борусия Дортмунд.

Отсъстващи за тежката визита във Вестфалия са Рибери, Робен, Коман и Толисо.

Прогноза: Борусия Мьонхенгладбах – Байерн Мюнхен 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!