Байерн с трудна победа над Херта

Байерн Мюнхен стигна до минимален успех с 1:0 над гостуващия Херта Берлин в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. Баварците стигнаха трудно до успеха, като единственото попадение падна след час игра.

В 62-ата минута Байерн поведе след грешка на вратаря Руне Йорщайн, който се остави да бъде надскочен от Хави Мартинес след центриране от корнер, а асистенцията бе на Хамес. В 85-ата минута Карим Рекик от Херта получи директен червен картон след сблъсък с Роберт Левандовски, като играчът на столичани нанесе удар без топка, макар да бе провокиран от Лева.

Иначе гостите могат да съжаляват, тъй като имаха положения за гол още при резултат 0:0, но в крайна сметка нямаха късмет днес.

Байерн събра 51 точки след важната победа и се изравни на върха с лидера Борусия Дортмунд, който играе утре. Херта е десети с 32 пункта.