Стадион: "Алианц Арена“, Мюнхен
Дата: 23.02.2019 г.
Час: 16:30
Съдия: Харм Осмерс

Байерн Мюнхен записа труден успех с 3:2 при визитата си на Аугсбург в първи мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят започна много интересно, като резултатът беше открит след автогол на Леон Горетцка в 13-ата секунда. Кингсли Коман изравни в 17-ата минута, след като засече центриране на Кимих. Жи Дон-Вонотново даде аванс на гостите в 24-ата минута, а в 34-ата Левандовски нацели напречната греда. В добавеното време на първата част Коман вкара втория си гол в мача. Давид Алаба донесе пълния обрат в 53-ата минута. До края имаше още доста положения, но изненадващо до нов гол не се стигна.

Байерн вече отново е в отлична позиция да атакува първото място в класирането, след като успя да съкрати изоставането си от лидера Борусия Дортмунд на само три точки. Възпитаниците на Нико Ковач са 2-ри с актив от 48 пункта.

През седмицата баварците направиха 0:0 като гости на Ливърпул в първи 1/8-финален двубой в Шампионската лига и оставиха развръзката за реванша в Мюнхен.

Отсъстващ за домакините е Толисо, а Горецка и Робен са под въпрос.

Херта Берлин продължава да няма победа пред собствена публика от началото на настоящата календарна година. "Старата дама“ бе много близо до това да зарадва привържениците си преди седмица, но гол в 96-ата минута на легендата на Вердер – Клауди Писаро, лиши столичани от успеха, а двубоят завърши 1:1. Така хората на Пал Дардай добавиха само точка към актива си, който към момента възлиза общо на 32, а Херта е на 9-та позиция в подреждането.

В лазарета на Херта са Герсбек, Каде, Лукасен, Дилросун, Леки, Пекарик, Турунарига и Платенхард. Ибишевич пък е наказан.

Прогноза: Байерн Мюнхен – Херта Берлин 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!