Стадион: "WWK Арена“, Аугсбург
Дата: 15.02.2019 г.
Час: 21:30
Съдия: Бибиана Стайнхаус

Първият двубой от програмата на 22-я кръг в германската Първа Бундеслига ще бъде регионалния баварски сблъсък между съставите на Аугсбург и Байерн Мюнхен. Двата тима са с коренно различни цели. Домакините ще се опитат да избегнат угрозата от това да се лишат от елитния си статут, докато за гостите амбицията е каквато е винаги – шампионска титла.

Аугсбург постигна само една победа за последните си 10 мача в първенството. В предишния кръг хората на Мануел Баум бяха разбити с 0:4 при гостуването си на Вердер Бремен. Поражението остави баварците с 18 точки, а в момента Аугсбург се намира непосредствено над опасната зона, заемайки спасителното 15-то място.

Контузени за домакините са Фрамбергер, Гувелю, Лут, Финбогасон и Шибер. Моравек и Хан са под въпрос, а Байер е наказан.

Байерн записа лесна победа с 3:1 над гостуващия Шалке 04 в среща от предишния кръг на Бундеслигата. Така баварците се възползваха от грешната стъпка на Борусия Дортмунд и успя да скъсят малко дистанцията между двата тима.

След само 11 минути игра резултатът бе открит. Брума си вкара автогол, а десетина минути след това "кралскосините" вкараха в правилната врата, след като Ахмед Кутуджу изравни за гостите, разписвайки се след бърза контраатака. Радостта на Шалке беше много краткотрайна, защото две минути след гола Роберт Левандовски върна аванса на баварците. В 57-ата минута Серж Гнабри вкара трети гол за Байерн, а в оставащия половин час двубоят приличаше повече на тренировка, като Байерн пропусна да вкара още голове.

Байерн събра 45 точки и се доближи на пет пункта от лидера Борусия Дортмунд. Ако играчите на Нико Ковач спечелят предстоящия си мач, то дистанцията между тях и "жълто-черните“ ще стане две точки, тъй като Борусия ще изиграе своя двубой от кръга в понеделник вечер, когато гостува на последния Нюрнберг.

Отсъстващи за баварците са Толисо и Робен.

Веднага след тази среща на Байерн му предстои тежко гостуване в първи 1/8-финален мач в Шампионската лига срещу английския гранд Ливърпул.

Прогноза: Аугсбург – Байерн Мюнхен 0:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!