Байерн без проблеми срещу Шалке - дерби не се получи

Байерн записа лесна победа с 3:1 над гостуващия Шалке 04 в среща от кръга на Бундеслигата. Така баварците се възползваха от грешната стъпка на Борусия Дортмунд и успя да скаси малко дистанцията между двата тима.

След само 11 минути игра резултатът бе открит. Брума си вкара автогол, а десетина минути след това "кралскосините" вкараха в правилната врата, след като Ахмед Кутуджу изравни за гостите, разписвайки се след бърза контраатака.

Радостта на Шалке беше много краткотрайна, защото две минути след гола Роберт Левандовски върна аванса на баварците. В 57-ата минута Серж Гнабри вкара трети гол за Байерн, а в оставащия половин час двубоят приличаше повече на тренировка, като Байерн пропусна да вкара още голове.

Байерн събра 45 точки и се доближи на пет пункта от лидера Борусия Дортмунд. Шалке е 13-и в класирането с 22 точки, като тимът е в серия от 17 поредни мача (14 поражения и три ремита) без победа над баварците.