Айнтрахт спря серията на Дортмунд

Айтрахт спря серията от шест поредни успеха на Борусия Дортмунд във всички турнири. В домакинството си от 20-ия кръг на Бундеслигата, "орлите“ измъкнаха равенство – 1:1, което се яви тяхно второ поредно.

"Жълто-черните“ излязоха напред в резултата след 22 минути игра. Рафаел Гереро направи чудесен пробив, нахлу в пеналта и напредна, след това пусна надясно към Марко Ройс, който малко пред вратарското поле по земя мушна топката в мрежата за 1:0.

Две минути по-късно капитанът на Борусия пропусна сам срещу Кевин Трап, а в 26-ата минута уцели напречната греда. Анте Ребич имаше шанс да отбележи в 33-ата минута, но стреля в обсега на Роман Бюрки. Три минути след това Лука Йович изравни, засичайки с левия крак центриране на Дани да Коща - 1:1.

Така двата състава прибавиха по точка в актива си, като "жълто-черните“ вече имат 49 на върха в класирането. Антрахт е пети с 32.