Три аспирина и главоболие за Байерн в битката за титлата

Шампионът Байерн Мюнхен допусна грешна стъпка в битката за титлата в Бундеслигата. Баварците загубиха с 1:3 гостуването си на Байер Леверкузен и вече изостават със седем точки от водача Борусия Дортмунд. Баварците бяха надиграни на контраатаки и тяхната серия от 11 мача без поражение бе прекъсната. "Аспирините" нямаха победа над този съперник в последните 4 години и успехът е много значим.

Байерн поведе с гол на Леон Горецка през първото полувреме, но след вихрена втора част "аспирините" обърнаха развоя на мача с попадения на Леон Бейли, Кевин Фоланд и Лукас Аларио. От грешната стъпка на Байерн не се възползва Борусия, който завърши 1:1 при гостуването си на Айнтрахт Франкфурт и така BVB си спечели само точка.